Еспаньол триумфира на "Вайекас" (видео)

Отборът на Еспаньол спечели с 4:1 гостуването си на Райо Валекано в двубой от 14-ия кръг на испанската Ла Лига. Серхио Гарсия реализира три гола - в 27-ата и 51-ата от дузпи и в 83-ата. Попадение добави и Кристиан Стуани (85). За "франхирохос" точен беше Саул в 81-ата минута. Тимът на Пако Хемес игра повече от час с човек по-малко.

Ключов момент в двубоя се оказа 25-ата минута. Тогава вратарят на домакините Рубен Мартинес беше изгонен, след като събори Серхио Гарсия, който беше разминал двама защитници. "Деветката" на барселонци реализира назначената дузпа за 0:1.

Преди това гостите от "Корнейя-Ел Прат" пропуснаха две изгодни положения. В 34-ата Кико Касийя спаси по брилянтен начин воле на Роберто Трасорас. В 43-ата "пчеличките" отново бяха близо до реми, но изстрелът на Алхасан Бангура облиза гредата.

В 50-ата тимът на Хавиер Агире получи втора дузпа. Анаиц Арбийя фаулира Джон Кордоба, а Серхио Гарсия вкара с удар в центъра на вратата. След дузпата Пако Хемес реши да рискува и извади централния си защитник Леонел Галеано и пусна нападателя Хоакин Ларивей. В 68-ата Давид Кобеньо спаси удар на Кристиан Стуани. В 73-ата домакините бяха близо до гол, но на три пъти шутовете срещнаха защитник на каталунците.

В 81-ата Райо все пак стигна до гол, който върна интригата. Саул отбеляза с глава след центриране от корнер на Трасорас. Едва стотина секунди по-късно Серхио Гарсия оформи хеттрик и смълча "Вайекас". В 85-ата Стуани разстреля Кобеньо за крайното 1:4.

Победата качи "лос перикитос" на осмата позиция. Райо е едва 19-и, след като записа трета поредна домакинска загуба за първи път от сезон 2002/03.

Снимки: Getty Images/Guliver