10 от Черно море оцеляха срещу Берое (видео)

Тимовете на Черно море и Берое завършиха при резултат 1:1 в мач от 18-ия кръг на "А" група. Елио Мартинс даде преднина на старозагорци с красив гол в 72-ата минута, а Иван Коконов изравни в 82-ата. При попадението му обаче останаха съмнения за засада.

В 69-ата минута Стенли Окоро от варненци бе изгонен с директен червен картон.

Срещата бе пряка битка за място в първата половина на класирането. С точката "моряците" удържаха 7-мото място и имат точка повече от днешния си съперник - 27 срещу 26 точки.

Двата отбора предложиха здрав сблъсък с малко голови положения. През първата част домакините разчитаха предимно на свободни удари пред вратата на Иван Караджов, но изстрелите на Георги Илиев срещаха стената. Старозагорци заложиха на по-прибрана игра до почивката.

След подновяването на играта футболистите на Берое погледнаха по-смело към вратата на Георги Китанов. В началните минути Венцислав Христов на два пъти тества младежкия национал, но не успя да го преодолее.

В 69-ата минута Окоро задържа Веселин Пенев за фланелката, след което направи опит да го изрита. Въпреки че не го нацели, реферът Ивайло Стоянов прецени, че нарушението е за директен червен картон и изгони крилото на Черно море.

Гостите се възползваха моментално и в 72-ата минута Мартинс с много хубаво изпълнение от движение не остави шанс на Китанов за 0:1.

"Моряците" обаче показаха завидна воля и успяха да стигнат до много ценната точка. В 82-ата минута Бакари намери резервата Коконов, който с глава оформи крайното 1:1. При гола останаха съмнения за засада, но гостите не протестираха.

В самия край на мача влезлите след почивката Атанас Петров и Атанас Зехиров пропуснаха по едно чисто положение за тимовете си и срещата приключи без победител.