Япония изненада Белгия в шоу с 5 гола (видео)

Националният отбор на Япония записа престижна победа с 3:2 в приятелската среща с Белгия на стадион "Рои Бодуен" в Брюксел. Азиатският тим изигра много силен мач и заслужено стигна до победата след страхотно голово шоу.

Белгийците първи стигнаха до откриване на резултата в 15-ата минута, когато точен бе Кевин Миралас. В 37-ата минута обаче Япония изравни чрез Какитани.  В началото на второто полувреме пък гостите направиха и пълен обрат като първо в 53-ата минута Кейсуке Хонда изравни, а в 63-ата минука Шинджи Оказаки доведе нещата до 1:3. Все пак Белгия успя да направи загубата си малко по-почетна като в 79-ата минуа Тоби Алдервийлд оформи крайното 2:3.

Така Белгия се намира в миникриза, като тимът вече трети пореден мач не може да стигне до победата. За Япония пък това бе първи успех от последните 4 срещи.

Белгия - Япония 2:3
1:0 Миралас (15)
1:1 Какитани (37)
1:2 Хонда (53)
1:3 Оказаки (63)
2:3 Алдервийлд (79)