ЦСКА удари 4 греди и разби Героя - бивш играч на Ливърпул бележи за червените (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

ЦСКА разби с 3:0 Сливнишки герой в контрола, която се проведе на терена в Сливница. Попаденията за червените вкараха португалецът Тони Силва, който е на проби в тима, Християн Кировски и Венцислав Василев.

Това бе най-малкото, с което се отърваха домакините, тъй като армейците нацелиха на четири пъти гредите след изстрели на Карачанаков, Дюлгеров, Петров и Кировски.

В тази среща наставникът на гостите от София Стойчо Младенов заложи на футболисти, които рядко попадат сред титулярите. В червената 11-ка започнаха и четирима юноши - Ангел Грънчов, Григор Долапчиев, Иво Райков и Христо Мартински. Последният, който игра като ляв бек, се понрави с отиграванията си при включванията си в предни позиции, комбинирайки на няколко пъти много добре с Антон Карачанаков и Григор Долапчиев. В края на срещата няколко минути записаха още петима млади таланти в лицето на Кристиян Петров, Иво Маринков, Никола Маджаров, Боби Николов и Велизар Василев.

Над всички в тази среща обаче бе 20-гидишният бивш играч на Ливърпул Тони Силва, който, особено през първата част, показа, че притежава много добра скоростна техника.

Домакините от Сливница започнаха по-добре проверката и в 10-та минута можеха да открият резултата. Иванов остана сам срещу Стоян Колев, но вратарят на армейците се намеси добре и му отне топката. Преди това червените създадоха едно-две мелета пред противниковата врата, но Кировски и Карачанаков не успяха да отбележат.

Тази ситуация събуди армейските футболисти, които постепенно наложиха превъзходство и опасностите пред домакинската врата не закъсняха.

В 13-та минута Тони Силва опита изстрел отдалеч, но той излезе в аут. Седем минути по-късно португалецът показа завидна техника преминавайки през трима противникови състезатели, но прострелното му центриране по земя не бе засечено от негов съотборник.

В 21-та минута Карачанаков излезе сам срещу вратаря Стоянов, но стреля слабо и стражът на Сливнишки герой спаси. Попадението за ЦСКА бе въпрос на време и то дойде в 26-та минута. Тони Силва получи топката на лявото крило, финтира бранител и след изстрел с левия крак вкара първия си гол с червената фланелка.

Минута по-късно Кировски бе изведен очи в очи със Стоянов и стреля, но вратарят на домакините изби в корнер. В 33-та минута Карачанаков получи пас, обработи добре топката и стреля от 22-23 метра, но нацели дясната греда.

На 2:0 покачи Християн Кировски със страхотен гол в 44-та минута. Македонецът си спря топката след подаване на Долапчиев, остави я да тупне и с параболичен изстрел от 30 метра вкара в горния ляв ъгъл на Стоянов. Преди това гостите успяха да вкарат топката в армейската врата, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Грънчов. Тази ситуация предизвика масово меле, но играчите бързо се успокоиха и срещата продължи.

След почивката червените продължиха да доминират. В 54-та минута те нацелиха за втори път греда след шут на Николай Дюлгеров. Пет минути по-късно Венци Василев засече с глава центриране от корнер и покачи на 3:0 за ЦСКА.

В 63-та минута ЦСКА направи пореден пропуск. Негов автор бе Християн Кировски, който не успя да вкара от 5-6 метра.

В 81-та минута току що появилия се като резерва Кристиян Петров нацели трета греда за ЦСКА след силен изстрел от средна дистанция.

Последва пропуск на Долапчиев сам срещу вратаря, а в 90-та минута шут на Кировски нацели десния страничен стълб.

Неприятно впечатление в тази среща направиха две разправии между играчи в червено. Първо Дюлгеров и Карачанаков се скараха кой да изпълни пряк свободен удар, а на по-късен етап при идентична ситуация младокът Долапчиев си заложи топката, но македонецът Кировски му се скара, взе му я и изпълни нескопосено отсъдения фаул.

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ - ЦСКА 0:3