След 7 месеца без пари аржентински играчи прибягнаха до крайности

Футболистите на аржентинския Колон отказаха да излязат на терена за двубоя от 16-ия кръг на футболното първенство на страната срещу Атлетико Рафаела. Причина за решението им са неизплатени заплати за последните седем месеца. Играчите предварително предупредиха ръководството, че ще постъпят така, ако парите им не бъдат изплатени. Срещата беше отложена. Сега Колон вероятно ще получи като наказание служебна загуба 0:3 и глоба в размер на 200 хиляди долара. Президентът на клуба Херман Лерче подаде оставка, след като не успя да намери нови инвеститори.

Решението на футболистите доведе до размирици сред феновете, а полицията използва гумени куршуми, за да ги спре. Привържениците се опитаха да нахлуят в клубните офиси на тима от Санте Фе, но полицията се справи със ситуацията.

Вторият в класирането Нюелс Олд Бойс загуби гостуването си на Тигре с 1:2 и не успя да се върне не върха. Нюелс има 29 точки. Лидер е Сан Лоренсо с 30 точки. Нападателят Давид Трезеге пропусна дузпа в последните секунди на първото полувреме, а шампионите записаха пети мач без победа. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Гастон Диас в наказателното поле. След равенство 1:1 след първите 45 минути именно Гастон Диас донесе успеха на Тигре с гол от дузпа в 62-а минута. "Трябва да вдигнем глави и да продължим да работим, за да коригираме грешките си. Все още имаме шансове и ще се опитаме да спечелим титлата", каза Трезеге след мача.