Майнц 05 матира Айнтрахт (Франкфурт) с гол в края (видео)

С гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг две минути преди края Майнц 05 спечели с 1:0 домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Бъдещите съотборници на Тодор Неделев се оказаха по-хитри, след като предоставиха инициативата на съперника и със само 37-процентно владеене на топката успяха да постигнат своето. Стражът на Айнтрахт Кевин Трап отрази осем изстрела в очертанията на вратата си, но се оказа безпомощен в 88-ата минута. Тогава Зденек Поспех центрира от дясното крило и влезлият като смяна Чупо-Мотинг заби четвъртия си гол от началото на сезона.

Победата изведе Майнц 05 до девета позиция. Отборът от Франкфурт пък няма успех от седем кръга насам и е точно над изпадащите.