Кошмарът на Ботев Пд разклати стола на Мъри, играч на Любимец направи за смях "канарчетата" (видео)

Отборът на Любимец победи Ботев (Пловдив) в мач от 17-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Красимир Мечев се наложиха с минималното 1:0 и по този начин разклатиха стола на наставника на "канарчетата" Станимир Стоилов. Това е втора победа за Любимец над "жълто-черните". Новакът в елита победи именития си съперник с 2:1 на "Колежа" през първия полусезон.

Единственото попадение в днешната среща реализира Иван Вълчанов в 76-ата минута, като голът бе в стил Меси. Футболистът на домакините навърза цялата защита на "канарчетата" и с прецизен удар не остави шанс на Стаховяк.

Гостите доминираха през първата част и създадоха няколко добри ситуации за гол, но така и не успяха да реализират. През вторите 45 минути Ботев бе неузнаваемо слаб. В защита "канарчетата" станаха за смях, а офанзивните футболисти не успяха да сътворят нито една смислена атака.

Ботев стартира по-мотивирано мача и още в 10-ата минута можеше да излезе напред в резултата. Ромарио нахлу на скорост в наказателното поле и бе повален, но главният съдия остане безмълвен. В 14-ата минута Иван Цветков имаше добра възможност да вкара гол, но останал под ъгъл сам срещу вратаря, стреля право в него. В 23-ата минута Луис Педро пропусна да се разпише с глава от няколко метра.

Пет минути по-късно техничен удар на Ромарио срещна напречната греда. Домакините дадоха своя отговор чак в 44-ата минута. Панов получи топката в наказателното поле и залъга, че ще стреля. Футболистът си нагласи кълбото на левия крак, но шутът му бе нескопосан и не успя да застраши стража Адам Стаховяк.

През второто полувреме двата тима са вкопчиха в люта битка и рядко стигаха до чисти положения. Опасностите се брояха на пръстите на едната ръка и всичките бяха пред вртатата на Ботев.

В 76-ата минута новака в елита ликува, след като Вълчанов вкара красиво попадение. Футболистът на домакините навърза цялата защита на "канарчетата" и с прецизен удар не остави шанс на Стаховяк.

В 85-ата минута Антон Огнянов взе пример от Вълчанов и се подигра с трима бранители на Ботев. Състезателят на новака в елита мина като на парад през своите опоненти, като поне три пъти настъпи топката, но стреля право във вратаря и кълбото излезе в корнер.

До края на срещата "канарчетата" се опитаха да изравнят, но атаките отново им бяха доста плахи и крайният резултат 1:0 се запази.

ЛЮБИМЕЦ - БОТЕВ ПД 1:0