Ибра се развихри (видео)

Нападателят на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович отбеляза хеттрик при победата на неговия тим с 3:1 над Ница в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Шведът се разписа веднъж през първата част и на два пъти през втората. За гостите вкара бранителят Неманя Пейчинович.

Ибра откри резултата в 39-ата минута, след като засече във вратата центриране на Грегори ван дер Вийл. Малко преди това гол на Единсон Кавани бе отменен заради спорно положение на засада. След почивката младият вратар Лука Веронес, който замени на вратата Давид Оспина, който се контузи в миналия мач, спъна Кавани в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Ибра и не сбърка.

В 70-ата минута Ница намали, след като Грегоар Пюел центрира към Пейчинович, който бе оставен непокрит и сърбинът се разписа. Скоро обаче Ибра вкара третия си гол. Шведът вкара с глава след центриране на Лукас Моура.

Победата даде на ПСЖ пет точки преднина на върха на класирането. Парижани имат 31, докато вторите Лил и Монако са с 26. "Кучетата" обаче са с мач по-малко и по-късно днес гостуват на Гинган. Ница пък записа трета поредна загуба и остава със 17 на 11-о място. Към проблемите на "орлетата" се добавя и контузията на Матийо Бодмер, който днес бе заменен принудително през първата част.