Астън Вила най-сетне вкара, Тонев с цял мач при победа на бирмингамци (видео)

Астън Вила с Александър Тонев в състава си победи с 2:0 Кардиф, като по-този начин бирмингамци сложиха край на ужасната си серия от 7,5 часа без гол в противниковата врата. Страхотно изпълнение на пряк свободен удар от Леандро Бакуна (76') и гол на Либор Кoзак (84') донесоха важните три точки за домакините.

Българското крило на Астън Вила Александър Тонев започна в титулярния състав на бирмингамци и остана на терена до самия край. Бившият играч на ЦСКА стартира по левия фланг, като подпомагаше в предни позиции нападателното дуо Кристиан Бентеке - Либор Козак. Българският национал изигра един от най-добрите си мачове, откакто пристигна на "Вила Парк", като имаше и активно участие в атаката за втория гол на своя отбор.

Арон Гунарсон и Дон Кауи бяха титуляри за отбора на Кардиф, който през миналия уикенд спечели дербито на Южен Уелс срещу Суонзи.

В самото начало Козак бе близо до това да направи огромен подарък на Кардиф, след като при опита си да изчисти с глава едно центриране от пряк свободен удар бе на сантиметри от това да си отбележи автогол. За негова радост топката мина встрани от вратата на Гузан. Кристиан Бентеке пък отправи двата най-опасни изстрела в актива на Астън Вила през тази първа част.

В 50-ата минута Козак засече добре с глава центриране на Бакуна отдясно, но Маршал успя да спаси. В 76-ата минута Леандро Бакуна изведе Астън Вила напред след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Шест минути преди края Козак покачи на 2:0. Александър Тонев центрира отляво към далечната греда, където Лоутън върна към наказателното поле. Козак използва ръста си и прати топката в мрежата.

Астън Вила е на десето място с актив от 14 т. Кардиф е 13-и с две по-малко.