Голово шоу между ЕвроСуонзи и Стоук прати Фулъм сред изпадащите (видео)

Гол от дузпа на резервата Чарли Адам донесе точката на Стоук Сити при гостуването на представителя на английската Висша лига в Лига Европа Суонзи, изравнявайки резултата до 3:3 на "Либърти Стейдиъм". Преди това домакините бяха стигнали до знаменит обрат от 0:2 до 3:2 с три гола през второто полувреме, но изпуснаха победата. Бранител на "лебедите" игра с ръка в наказателното поле и младият рефер Робърт Мадли отсъди дузпа за гостите, която Чарли Адам превърна в гол и донесе точка за "грънчарите".

Интересното е, че именно спечелената от Стоук Сити точка прати отбора на българина Димитър Бербатов Фулъм в зоната на изпадащите отбори. Ремито изкачи "грънчарите" до 17-ата позиция с 11 точки, колкото имат и "котиджърс", но по-добрата голова разлика на отбора на Марк Хюз прати Бербо и съотборниците му в опасната зона. Суонзи има само точка повече, но се намира с няколко позиции по-напред - на 13-оо място.

Джонатън Уолтърс изведе Стоук напред още в осмата минута на мача, а Стивън Айрлънд удвои аванса на "грънчарите" след красива контраатака на гостите в 25-ата.

След почивката домакините се хвърлиха с всички сили в атака и Вилфред Бони се разписа с глава отблизо, а Нейтън Дайър възстанови равенството с далечен удар. Отново Бони направи обрата пълен след центриране на Джонджо Шелви, но Чарли Адам от дузпа донесе равенството за тима на гостите.