Евиан изпусна Монако на "Луи II" (видео)

Отборът на Монако стигна само до 1:1 в мача си с Евиан от 13-ия кръг на Лига 1. Монегаските дори можеха да загубят на собствения си стадион, ако не бяха пропуските на гостите през втората част. Даниел Вас изведе Евиан напред в резултата в 20-ата минута, а Радамел Фалкао изравни в 27-ата, но тимът на Клаудио Раниери разочарова с представянето си тази вечер.

В 20-ата минута гостите от Евиан малко неочаквано поведоха в резултата. Даниел Вас бе изпуснат от отбраната на монегаските, изскочи очи в очи с вратаря Даниел Субашич и не пропусна да изпрати топката в мрежата зад хърватския страж. Секунди по-рано Лукас Окампос се полакоми и стреля неточно вместо да потърси пас към колумбийската звезда Радамел Фалкао пред вратата на Евиан.

Тимът на Клаудио Раниери обаче бързо отвърна на удара. В 27-ата минута колумбийският офанзивен халф Хамес Родригес подаде топката на сънародника си Фалкао и бившият голаджия на Атлетико Мадрид с хубав удар по земя насочи кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Евиан. При удара топката мина между краката на защитник на гостите.

20 минути след почивката гостите от Евиан имаха златен шанс да поведат в резултата. Неразбирателство между опитните централни бранители на Монако Ерик Абидал и Рикардо Карвальо позволи на нападателя Моду Сугу да се откъсне сам срещу вратаря Субашич. Сугу обаче не успя да преодолее хърватския страж, който изби топката с крак и предотврати сигурен гол. В 82-ата минута пак пред Сугу се откри прекрасна възможност да донесе победата на тима си, но и този път той пропусна, като не уцели вратата със силен шут отблизо.

Две минути преди края младият аржентинец Окампос уцели напречната греда на вратата на Евиан с удар от границата на наказателното поле, като топката рикошира в тялото на играч на гостите. Секунди по-късно пък футболистите на Евиан за пореден път през втората част сътвориха опасна атака, но не отиграха добре положението и монегаските се разминаха с гол във вратата си. В добавеното време пък Сугу направи третия си фрапантен пропуск през втората част и отборът на Паскал Дюпрас може само да съжалява, че не си тръгва с трите точки то стадион "Луи II".

След тази грешна стъпка Монако заема трето място в класирането с 26 точки. Толкова има и вторият Лил, а лидер е Пари Сен Жермен с 28 точки. Евиан е 12-и с 16 точки.