Джокович и Ферер се класираха за 1/4-финалите в Париж

Защитаващият титлата си Давид Ферер (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,2 милиона евро. Поставеният под номер 3 Ферер елиминира 15-ия в схемата представител на домакините Жил Симон с 6:2, 6:3. 31-годишният испанец не допусна пробив в срещата и достигна до успеха след само 77 минути игра. Ферер очаква победителя от мача между Томаш Бердих (Чехия) и Милош Раонич (Канада) за място на полуфиналите.

Победителят в турнира от 2009 година и поставен под номер 2 Новак Джокович (Сърбия) имаше доста по-трудна задача срещу 208-сантиметровия Джон Иснър (САЩ). Джокович все пак стигна до успеха с 6:7(5), 6:1, 6:2 след почти два часа игра. Иснър, полуфиналистът в Париж от 2011 година и поставен под номер 13, взе първия сет в оспорван тайбрек. Сърбинът, който не даде нито една възможност за пробив на съперника си, обаче беше безапелационен във втория и в третия сет. Джокович спечели последните пет гейма в мача, за да триумфира.

Следващият съперник на сърбина ще бъде седмият поставен Станислас Вавринка (Швейцария). Вавринка отнесе 12-ия в схемата Николас Алмагро (Испания) с 6:3, 6:2 за 75 минути и за първи път в кариерата си достигна до четвъртфиналите в Париж. Швейцарецът се стреми към класиране за финалния турнир на АТР в Лондон през ноември. Той ще си гарантира квота за надпреварата на осемте най-добри за сезона в британската столица при успех над Джокович.