Реал Сосиедад с класика срещу слабака Алмерия (видео)

Реал Сосиедад постигна класически успех с 3:0 в домакинството си на последния във временното класиране тим на Алмерия в среща от 10-ия кръг в Примера дивисион. "Баските" се наложиха с голове на Антоан Гризман в 14-ата и 50-ата минута и Хосе Анхел в 55-ата минута. Така гостите остават без победа в актива си и с пет поредни загуби в първенството на Испания.

Домакините натиснаха още от началните минути и в 14-ата Чаби Прието центрира към Антоан Гризман, който с глава простреля вратата за 1:0. По подобен начин в 50-ата минута Хосе Анхел прати топката в наказателното поле и отново Гризман бе непокрит, за да простреля за втори път вратата на съперника. Третият гол пък отбеляза Хосе Анхел в 55-ата минута като напредна, финтира съперник и с удар по земя в далечния ъгъл оформи крайното 3:0.

Така Реал вече има актив от 13 точки и се намира на 9-ата позиция във временното класиране, докато Алмерия остава на дъното с едва 3 спечелени точки.