Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Севиля взе трета победа

Отборът на Севиля надви с 2:1 закъсалия Осасуна в обеден мач от десетия кръг на Примера. Иван Ракитич (55) и Хайро Самперио (75) зарадваха "Рамон Санчес Писхуан", а Ориол Риера (87) оформи резултата. Това е едва трета победа в Ла Лига за "бяло-червените" този сезон. Същевременно тимът на Унай Емери вече пети шампионатен двубой няма загуба.

През първото полувреме андалуският тим доминираше, но вратарят на "червените" Андрес Фернандес не им остави шансове. Кевин Гамейро стреля високо в четвъртата минута. В 30-ата Ориол Риера не намери целта след центриране на Мигел де лас Куевас. В 34-ата минута левият бек на памплонци Дамиа Перес беше изгонен с директен червен картон. Бранителят събори Гамейро при опасно положения и съдията Гонсалес Гонсалес прекали с изгонването.

През втората част домакините успяха да се възползват от предимството си. В 55-ата минута Стефан Мбиа изведе прекрасно Ракитич и той не остави шансове на вратаря на Осасуна. В 70-ата Карлос Бака уцели греда след хубаво подаване на 20-годишния Хайро Самперио. Новият любимец на "Санчес Писхуан" сам се разписа в 75-ата минута. Талантливият полузащитник навлезе мощно в наказателното поле и рещи срещата с тежък удар в мрежата.

В 83-ата Бака отново нямаше късмет и негов удар нацели гредата. В 87-ата Ориол Риера донесе напрежение в последните минути, след като намали на 2:1. Нападателят на Осасуна отбеляза след силен удар с глава. В 90-ата резервата на севилци Русеску не стреля точно при прекрасна ситуация.

Отборът на Хави Грасия остава на предпоследна позиция. Севиля се изкачи до деветото място.

Снимки: "Марка"