Литекс с поредна победа след куриозен автогол и куп пропуски на Нефтохимик (видео)

Отборът на Литекс запази лидерската си позиция в "А" група, след като оранжевите постигнаха пета поредна победа в първенството, този път с 2:0 при гостуването си на Нефтохимик.

Успехът на ловчанлии бе осигурен след куриозен автогол на Христо Лемперов малко преди почивката и попадение на Йрген Джазула през втората част.

Победата на Литекс обаче не дойде никак лесно, тъй като шейховете направиха поне 4-5 фрапантни пропуска, а веднъж и гредата спаси лидера в "А" група.

Първото сериозно положение в мача, който се игра в Сливен, бе в 14-та минута, когато след грешка на оранжевата отбрана Петър Димитров стреля силно, но Александров изби в корнер. След изпълнението му бургазлии поискаха дузпа за игра с ръка на защитник на гостите, но реферът Ангел Баялцалиев прецени, че топката го е ударила неволно и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 22-та минута Литекс организира добра атака, която завърши с пас към непокрития Армандо Ваюши, но албанецът стреля слабо и Денчев спаси. Това бе първата по-сериозна опасност пред вратата на домакините.

Само 120 секунди по-късно Нефтохимик осъществи бърза контраатака, при която Петър Димитров излезе очи в очи с Евгени Александров, но малко не достигна на нападателя да реализира.

В 33-та минута Литекс пропусна отличен шанс да открие резултата. Петър Златинов подаде към непокрития Миро Манолов, но таранът на оранжевите стреля слабо от 10-11 метра и стражът на шейховете Петър Денчев без проблем спаси.

Така се стигна  до 42-та минута, когато Христо Лемперов си вкара странен автогол. При безобидно центриране отдясно бранителят бе абсолютно сам на четири-пет метра пред собствената си врата, видя това, но странно защо вкара топката в мрежата на Денчев.

Нелепият автогол не отчая бургазлии, които в 45-та минута създадоха поредната добра възможност за гол. Живко Петков се озова сам срещу вратаря, но Александров успя да спаси, а след това бранител в оранжево изчисти топката малко преди тя да влети в мрежата на ловчанлии.

Осем минути след почивката Момчил Цветанов направи невероятен пропуск. Нападателят стреля от два метра след центриране по земя, но притичалият Коста Янев изчисти топката с шпагат преди тя да влети в мрежата на Нефтохимик.

Въпреки тази ситуация футболистите в оранжево продължиха да играят лежерно и само късметът ги спаси да не получат изравнителен гол.

След час игра резултатът можеше да бъде изравнен, когато центриране на Лемперов отдясно и почти от аутлинията прехвърли вратаря Александров, но за късмет на оранжевия страж топката се отби в дясната греда и се върна към терена, където бе овладяна от защитник на гостите.

В 64-та минута поредна груба грешка в ловешката отбрана като по чудо не завърши с гол. Александров не прецени добре едно центриране, увисна при излизането си, но футболист на Нефтохимик предпочете вместо да стреля в опразнената врата да търси свой съотборник, но взе грешното решение.

В 77-та минута резервата Джордан бе изведен очи в очи с Денчев след триходова комбинация с Джазула и Славчев, но нападателят шутира в главата на вратаря.

Голът на успокоението за Литекс дойде в 79-та минута, когато Юрген Джазула вкара след шут от границата на наказателното поле за крайното 2:0.