Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Черно море удари безпомощните "акули" (видео)

Отборът на Черно море не пропусна да се възползва от тежкото състояние на Черноморец и спечели морското дерби от 14-ия кръг на "А" група. Варненци се наложиха с 2:0 с попадения на Симеон Райков (11) и Бакари (90+2). Гостите имаха много кадрови проблеми и пристигнаха с едва 15 играчи в групата за гостуването на "Тича".

Втората поредна победа на футболистите на Георги Иванов им позволи да останат на 6-о място. С актив от 23 точки те продължават да са пред Левски в класирането. "Акулите" са на 11-о място с 12 точки.

"Моряците" започнаха силно и заслужено стигнаха до гол още в 11-ата минута. Стенли Окоро центрира от дясното крило, а от точката за изпълнение на дузпа Райков засече неспасяемо с глава.

Последва дълъг период с равностойна игра и без чисти положения пред двамата вратари. В 36-ата минута обаче Бакари можеше да се разпише, но със страхотен изстрел от воле нацели напречната греда зад Ник Дашев. Бургазлии бяха най-близо до гол минута по-късно, когато Карлос Фонсека стреля опасно, Георги Китанов изби, а при добавката Фонсека не успя да намери очертанията на вратата. В минутите до края на първата част Бакари имаше две добри възможности, а веднъж и Райков пропусна да вкара втори гол за своя тим.

След почивката домакините предпочетоха да се приберат малко по-назад, разчитайки на повече владеене на топката и на стабилна игра в отбрана. Тази тактика даде резултат, тъй като Черноморец не успя да създаде нито една голова възможност.

В последните минути варненци отново се активизираха в предни позиции. В 85-ата минута Михаил Венков направи пробив и подаде към Бакари, нападателят предвидливо пропусна топката и намиращият се зад него Райков отправи удар, който обаче бе отразен от Дашев.

Все пак във втората минута на даденето от рефера Николай Йорданов продължение Бакари успя да ознаменува добрата си игра с гол. Той изпревари стража на "акулите" за една дълга топка, преодоля го и на празна врата оформи крайния резултат.