Чепаринов бие на Европейската клубна купа по шахмат

Иван Чепаринов спечели партията си от четвъртия кръг на Европейската клубна купа по шахмат в Родос (Гърция) и помоган на отбора си Ростов (Русия) до победи с 6:0 Тамер (Финландия). Чепаринов победи с черните фигури на 49-ия ход Яне Мертанен. Ростов е осми във временното класиране с 6 мач-точки.

Българският гросмайстор Веселин Топалов не участва в четвъртия кръг, в който СОКАР (Азербайджан) победи Клиши (Франция) с 4:2 точки. Защитаващият титлата си тим на СОКАР е начело във временното класиране с пълен актив от 8 мач-точки.

Друг български гросмайстор Кирил Георгиев победи с белите Асаф Гивон (Израел) на трета дъска и допринесе за успеха на Падуа с 4:2 над Кфар Саба (Израел). Италианският отбор е 12-и с 6 мач-точки.

Българинът Красимир Русев от италианския тим Болоня загуби партията си срещу Бенжамин Бок (Белгия). Болоня отстъпи с 2:4 пред Амай (Белгия) и е на 24-о място с 4 мач-точки.