Сити спечели битката на нивата в Москва, паметен мач за Георги Миланов (видео)

Манчестър Сити спечели с 2:1 гостуването си в Москва на местния ЦСКА в среща от третия кръг на Група "D" в Шампионската лига. Домакините поведоха чрез Зоран Тошич в 32-ата минута, но след това Серхио Агуеро осъществи обрата с два гола в 34-ата и 42-ата минути. Така англичаните събраха актив от 6 точки, докато "армейците" остават с 3 точки. Цял двубой за домакините записа Георги Миланов. Това беше дебют на българския национал като титуляр в турнира, след като досега той имаше две влизания като резерва.

Двубоят се игра на "Арена Химки", чийто тревна настилка беше в ужасно състояние. Още преди мача гостите се оплакаха, а за да замажат проблема, домакините слагаха зелена боя върху терена.

Треньорът на домакините Леонид Слуцкий заложи на схема 4-2-3-1, като Миланов действаше пред защитата в тандем с шведа Понтус Вернблум. Мениджърът на Сити Мануел Пелегрини пък заложи на 4-4-2 с Агуеро и Алваро Негредо в предни позиции. Той предпочете Пабло Сабалета и Александър Коларов пред Майка Ричардс и Гаел Клиши. От стартовите 11 липсваше и Самир Насри, който беше отстъпил мястото си на Хесус Навас.

"Гражданите" имаха първата възможност за гол, след като в 4-ата минута Серхио Агуеро отклони с глава центриране от корнер, но Туре Яя не успя да уцели топката на далечната греда. В 13-ата минута Агуеро пък беше изведен на отлична позиция, но от границата на вратарското поле пробва неуспешно странична ножица.

Пет минути след това Сейду Думбия се озова един на един срещу останалия последен в отбрана Матия Настасич, но не успя да овладее добре топката и я загуби.

Перфектен пас на Туре Яя изведе Кун сам срещу вратаря Игор Акинфеев в 21-ата минута, но и този път аржентинецът сгреши, като стреля веднага от въздуха, с което не отправи опасен удар. Атаките на Сити продължиха и в 30-ата минута дойде ред и на Алваро Негредо да пробва късмета си, но ударът му беше закован от Акинфеев пред голлинията. Веднага след това бърза атака на домакините изведе Стивън Цубер и Думбия сами срещу един бранител на гостите, но швейцарецът не подаде точно.

Така се стигна до 32-ата минута, в която Кейсуке Хонда свали с глава към Тошич, който майсторски прехвърли Джо Харт - 1:0. Московчани обаче не успяха да се нарадват, тъй като веднага след подновяването на играта англичаните организираха атака, при която Давид Силва изведе Агуеро сам срещу Акинфеев и последва точен изстрел за 1:1.

В 42-ата минута "гражданите" осъществиха обрат. Негредо центрира и Агуеро с глава изпревари защитата и вратаря на ЦСКА - 1:2.

Минута преди почивката съдията подмина игра с ръка на Настасич в наказателното поле на Сити. В последния игрови епизод за първата част Акинфеев спаси сигурен трети гол след опасен шут на Силва от фаул.

Две минути след почивката Негредо заби трети гол за гостите, но той беше отменен заради игра с ръка на нападателя. В 49-ата минута и Туре Яя беше близо до попадението, но Акинфеев спаси. 180 секунди по-късно другият вратар на терена - Джо Харт, се намеси отлично след удар на Думбия с глава от близо.

След това за московчани се появи Ахмед Муса и те заиграха с двама нападатели. Това видимо изравни силите на терена и домакините търсеха изравнителния гол. Те реализираха такъв в 80-ата минута, но реферът не го призна, тъй като маркира нарушение в атака.

Улисани в предни позиции "армейците" оставиха непокрит резервата Един Джеко, който в 84-ата и 88-ата минути смая с невероятни пропуски от няколко метра. Като нищо тази негова разсеяност щеше да коства успеха, но Харт майсторски парира удара на Хонда в 93-ата минута.

След две седмици двата отбора ще се срещнат в Манчестър. Иначе в другия мач от тази група днес Байерн (Мюнхен) приема Виктория (Пилзен) от 21,45 часа.

ЦСКА (М) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:2
1:0 Тошич (32)
1:1 Агуеро (34)
1:2 Агуеро (42)