Идеалният отбор на Лига 1 (10 кръг)

Измина десетият кръг на Лига 1 и шампионът Пари Сен Жермен вече е еднолично на върха на класирането. Парижани разбиха с 4:0 Бастия, а двамата нападатели на тима Златан Ибрахимович и Единсон Кавани бяха във вихъра си. Двамата играха само по едно полувреме, но се отчетоха с по два гола.

Монако пък изпусна върха, след като допусна да бъде изравнен от Сошо до 2:2, след като на почивката водеше с 2:0. Олимпик Марсилия загуби дербито на Южна Франция от Ница, но "орлетата" трябва да благодарят силно на вратаря си Давид Оспина, който направи много силен мач. Трудни продължават да са дните за Лион и "хлапетата" се спасиха в последната минута от загуба срещу Бордо, завършвайки 1:1.

Сент Етиен се върна към победите след 3:2 над Лориен, а Нант продължава да впечатлява и надигра с 1:0 като гост Аячо.