Валядолид взе ценна точка с два бързи гола срещу Севиля

Отборът на Валядолид се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Севиля, въпреки че губеше с два гола десет минути преди края на мача след попадения на Карлос Бака в 1-ата и Алберто Морено в 31-ата минута. Домакините обаче вкараха два бързи гола в рамките само на две минути чрез Алберто Манучо и Патрик Еберт и наказаха надменноста на своя съперник, който аристократично си позволи да направи още няколко сериозни пропуска в мача.

Иначе срещата стартира повече от добре за Севиля. Във 2-ата минута Витоло свали една топка за Карлос Бака, който с прекрасен удар в далечния ъгъл откри резултата. След това гостите удвоиха преднината си в 31-ата минута, когато Алберто Морено със силен удар от около 25 метра не остави шансове на вратаря за 0:2.

През втората част отново севилци създаваха по-интересните положения, но и ги пропускаха, като особено фрапиращ бе пропуска на Бака в 53-ата минута, който от близо стреля над вратата. Това бе наказано от домакините в края на мача. Първо в 82-ата минута Карлос Пеня центрира в пеналта и Манучо с глава намали резултата, а само две минути по-късно Еберт с прекрасно изпълнение от фаул доведе нещата до крайното 2:2.

Така Севиля остава на 10-ата позиция в класирането с 10 точки, докато Валядолид е 17-ти със 7 точки в актива си.