Сент Етиен се върна към победите

Отборът на Сент Етиен успя да запише победа след четири срещи без успех в шампионата. "Зелените" надиграха с 3:2 Лориен в мач от десетия кръг на Лига 1. Домакините дръпнаха с два гола още в началото на мача. Брандао откри в деветата минута, а Бенжамен Корне удвои в 15-ата. В края на полувремето Ян Жъфр намали за "мерлузите". В средата на втората част резервата Макс-Ален Градел вкара нов гол за Сент Етиен, а в 86-ата минута Венсан Абубакар оформи крайното 3:2 в полза на домакините.

Така след слабата си серия Сент Етиен записа пета победа от началото на шампионата и заема седмо място със 17 точки. Лориен пък вече е в зоната на изпадащите със седем.