Алмерия остава в калта, въпреки че играе срещу 10

Последният в Примера Алмерия остава без победа, след като загуби с 0:1 у дома от Райо Валекано в двубой от деветия кръг на Примера дивисион. Алехандро Галвес вкара единственото попадение в 78-ата минута. Интересното е, че "пчеличките" на Пако Хемес играха почти половин час с човек по-малко.

През първото полувреме можеха спокойно да паднат пет гола, но зрителите на "Медитеранео" не видяха попадение. С пропуски се отличиха Сусо (4), Жонатан Виера (10), Нери Кастийо (12), Корона (15), Алхасан Бангура (16), Родри (30) и Алейкс Видал (41). В 37-ата Яго Фалке стреля, играeщият вече 16 години в Примера Естебан Андрес Суарес изби и топката се удари в гредата.

Бурята утихна след почивката. В 64-ата 18-годишният централен защитник на Райо Саул получи втори жълт картон и остави гостите от "Вайекас" в намален състав. В 78-ата защитникът на гостите Алехандро Галвес отбеляза прекрасно попадание с изстрел от пряк свободен удар.

Райо се качи до 14-ата позиция. Южняците остават само с три точки.

Снимка: "Марка"