Драма и дузпа в 96-ата минута носи първа победа на Самп

Отборът на Сампдория постигна първа победа с 2:1 в Серия "А" през този сезон при гостуването си на Ливорно от 8-ия кръг на калчото. Това се случи много трудно след две дузпи, втората от която в 96-ата минута. Преди това в 92-ата минута домакините изравниха чрез Лука Силигарди. Едер откри за "моряците" в 19-ата минута с удар от бялата точка. В даденото от рефера продължение тосканците изравниха, но секунди пред края на шест минутното продължение. Васко Реджини бе повален от Андреа Лучи и Никола Поци вкара първия си гол за сезона.

Така момчетата на Делио Роси прекъснаха най-лошия си старт в своята история в италианския елит, където след седем мача нямаха победа.