Бакари носи Черно море на гръб, "моряците" изпревариха Левски

Отборът на Черно море победи Любимец с 2:0 в мач от 13-ия кръг на "А" група. След спечелените днес три точки, "моряците" заеха шеста позиция с 20 точки, изпреварвайки с една Левски. В герой за варненския тим се превърна Бакари, който отбеляза и двете попадения.

Срещата стартира по мечтан начин за Черно море. Бакари успя да реализира в 5-ата минута, след като бе изведен отдясно сам срещу вратаря. До 30-ата минута домакините изцяло контролираха събитията на терена и създадоха няколко добри положения пред противниковата врата.

Симеон Райков и Бергонси имаха възможност да реализират второ попадение, но липсата на достатъчно умения пред гола лиши "моряците" от комфортна преднина. Следващите минути минаха под диктовката на гостите. Дончо Атанасов на три пъти бе изведен в добра позиция, но така и не успя да изравни резултата.

Втората част започна като първата и Черно море отново вкара от съблекалнята. В 57-ата минута Бакари за втори път записа името си голмайсторите, след асистенция на Коконов, който изведе своя съотборник сам срещу вратаря. Преди това Кирил Котев на два пъти стреля опасно с глава, но топката профуча над напречната греда. Оттук до края на двубоя темпото рязко спадна и двата тима почти не успяха да стигнат до опасни ситуации.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЮБИМЕЦ 2:0