"Акулите" спряха Берое в Стара Загора

Отборите на Берое и Черноморец завършиха 1:1 в среща от 13-ия кръг на "А" група. Крум Стоянов се разписа в 8-ата минута за "акулите", а Борислав Стойчев изравни в 54-ата. Старозагорци могат да съжаляват за пропуснатата възможност да спечелят, тъй като в края на срещата наложиха сериозен натиск.

Футболистите на Петър Хубчев останаха на 8-о място с 16 точки, а тези на Димитър Димитров са 11-и с 12 точки.

Бургазлии започнаха по-добре срещата и в 8-ата минута откриха резултата при първата си добра възможност. Петър Атанасов центрира в наказателното поле и Стоянов с техничен удар прехвърли Иван Караджов за 0:1.

Ответна реакция от страна на Берое последва, но Стойчев, Евандро Ронкато и Елио Мартинс не бяха точни. В 28-ата минута домакините пропиляха най-доброто си положение за първата част, след като Давид Каядо стреля покрай вратата, оставен очи в очи с Ник Дашев. В 40-ата минута пък Атанасов можеше да удвои преднината на Черноморец, но бе блокиран в точния момент от Караджов.

Старозагорци бяха много по-настоятелни през втората част и бързо стигнаха до изравнителен гол. В 54-ата минута Пламен Крумов центрира от ъглов удар, Стойчев се извиси и с добре насочен удар матира Дашев за 1:1.

Последваха нови положения пред вратата на "акулите", но шутове от разстояние на Мартинс, Игор Джоман и резервата Венцислав Христов не намериха очертанията на вратата.