Тулуза излъга Реймс в края

Тулуза продължава да се изкачва в класирането на френското първенство и постигна четвърта победа в последните си 5 мача. Отборът на Ален Казанова измъкна трите точки при визитата си на новака Реймс след гол от дузпа на Мартин Мрайтвайте в 88-ата минута. Успехът с 2:1 позволи на Тулуза да се изкачи на 7-о място в класирането, докато Реймс е на 11-а позиция.

Първото голово положение се откри пред Оскар Трехо от гостите, но неговият мощен шут беше отразен от Коси Агаса. Вратарят на Тулуза Али Ахамада също трябваше да показва класа при ударите на Гаетан Шарбоние и Никола де Превил.

Трехо откри резултата с първия си гол за Тулуза. Това стана в 42-ата минута, но след почивката домакините натиснаха и изравниха след час игра, когато точен беше Принс Онианг. Развръзката настъпи в 88-ата минута. Клемен Шантом беше повален в наказателното поле, а Брайтвайте не сгреши от бялата точка и форми крайния резултат.