Ница победи и настигна Марсилия

Отборът на Олимпик Марсилия пропусна да се доближи до водачите в Лига 1 Монако и Пари Сен Жермен, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Ница. Единственото попадение за домакините отбеляза Дарио Цвитанич в 40-ата минута. Малко преди това гредата спаси марсилци след удар на Жереми Пие.

Срещата започна зле за гостите, които още в началото останаха без контузилия се защитник Лукас Мендес. Въпреки това, тимът на Ели Боп можеше да поведе, но Андре Аю от близко разстояние не уцели вратата и прати топката в аут. Най-доброто положение за Ница преди гола пък пропиля Махаман Траоре.

Марсилия вдигна оборотите след почивката, но Давид Оспина парира изстрел на Флориан Товен. Вратарят на Ница имаше и други важни намеси, Най-вече благодарение на него домакините устискаха преднината си и делят третата позиция във временното класиране, заедно с Марсилия и Лил. Трите отбора имат по 17 точки.