Кошмарът на България сътвори невероятен гаф в Бундеслигата! (видео)

Байер (Леверкузен) излезе начело в Бундеслигата след скандална победа с 2:1 като гост на Хофенхайм. "Аспирините" получиха сериозно рамо от рефера Феликс Брих, който само преди седмица разгневи и Любослав Пенев с двата червени картона за родните национали при загубата от Армения. Брих допусна много грешки, все в ущърб на домакините. Върхът на изявите му бе през второто полувреме, когато зачете гол-фантом за Байер. Щефан Кийслинг стреля с глава покрай вратата, но топката мина през малка дупка в мрежата и заблуди рефера, който посочи центъра.

Ситуацията беше повече от комична, защото повечето футболисти изобщо не разбраха, че голът е нередовен. Самият Кийслинг беше един от малкото, които видяха точно какво се случи. Нападателят се хвана за главата от яд, защото видя, че след удара му топката минава от външната страна на гредата. Това обаче не му попречи да се зарадва, след като Брих зачете гола. Играчите на домакините пък останаха с впечатлението, че при попадението няма нищо нередно и това бе причината да не протестират.

Иначе самият мач беше много интересен, а футболистите на Хофенхайм могат да съжаляват, че не измъкнаха поне равенство срещу "аспирините", които с днешната победа събраха 22 точки и изместиха Байерн (Мюнхен) от първото място в класирането преди останалите мачове от кръга.

Хофе доминираше в началото, но пропусна няколко добри възможности пред вратата на Бернд Лено. Гол на Кевин Фоланд беше неправилно отменен заради засада, а в 26-ата минута Гонсало Кастро центрира към Сидни Сам, който откри в полза на Леверкузен. Антони Модест беше близо до изравняването, но стреля неточно и съперниците се оттеглиха на почивка при аванс за гостите.

През второто полувреме всичко най-любопитно се случи след 70-ата минута, когато Брих и помощниците му сгрешиха фатално и признаха "гола" на Кийслинг. Макар и със закъснение, играчите на домакините показаха на съдията скъсаната мрежа, но той не промени решението си. Малко по-късно Брих даде спорна дузпа за Хофенхайм, но Бернд Лено спаси удара на Роберто Фирмино, а после и гредите му помогнаха. Чак в последните минути резервата Свен Шиплок върна един гол, но това едва ли е някаква утеха за тима на Маркус Гисдол.

ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!