Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона София - Зона Велико Търново

Леверкузен с интересно предложение за скандалния гол

От Байер (Леверкузен) биха приели преиграване на мача от деветия кръг на Бундеслигата срещу Хофенхайм заради скандалния "гол фантом", с който отборът беше облагодетелстван при победата с 2:1 в петък. "Ако се вземе такова решение, ние няма да имаме възражения", заяви пресдиректорът Майнолф Шпинк. Той обаче уточни, че от клуба ще се съгласят на преиграване, но само на последните 20 минути от мача. Байер водеше с 1:0, когато в 70-ата минута Гонсало Кастро центрира от корнер, Щефан Кийслинг засече с глава и топката влезе във вратата през дупка в страничната мрежа. Главният съдия Феликс Брих не видя ситуацията и призна попадението, с което гостите от Леверкузен поведоха с 2:0 и в последствие стигнаха до успеха.

"До спорния момент ние имахме аванс от 1:0 с гол на Сидни Сам, който беше напълно редовен. Затова смятаме, че няма причина да преиграваме минутите до 70-ата", каза още Шпинк.