Втори пореден пълен подиум за Рено

Пилотът на Ред Бул Себастиан Фетел спечели Гран при на Япония, приближавайки се изключително близо до четвъртата си световна титла. Съотборникът му Марк Уебър финишира втори, изпреварвайки Ромен Грожан от Лотус. По този начин тримата осигуриха втори пореден 100-процентов подиум за Рено. С Кими Райконен, който пресече карирания флаг с втория болид на Лотус пети, четири от първите пет позиции на финала бяха за коли, задвижвани от двигатели Рено. За пръв път в последните 17 години Рено си осигури два перфектни подиума.

Реми Тафин, ръководещ работата на пистата на Renault Sport F1, заяви: "Това бяха две изключителни състезания за Renault Sport F1. Записахме нов рекорд за спечелени първи стартови позиции, а след това финиширахме 1-2-3 за второ поредно състезание. "Сузука" винаги е била тест за двигателите и награждава най-силните пакети двигател-шаси, затова подобен резултат за нас е невероятен. Всички във Вири могат да се гордеят, че са помогнали и са част за този резултат. Можем да сме доволни и от това, че допринесохме за сериозни точки и за двата шампионата. Цел в оставащите ни състезания до края на сезона ще е да максимизираме точките за всичките ни партньорски отбори, като завършим сезона - и ерата на V8 двигателите - на високо ниво. Със сигурност ще се целим да финишираме първи и втори в шампионата при конструкторите с Ред Бул и Лотус, ако можем. Счупихме един рекорд този уикенд, но ще е добре да вдигнем летвата още по-високо!".

Снимка: Getty