Локомотив (Мездра) взе скалпа и на Ботев (Козлодуй)

Локомотив 2012 (Мездра) прегази гостуващия Ботев (Козлодуй) с 6:0 и се утвърди на първото място в Северозападна  В група след 9-ия кръг. Двубоят обаче не започна лесно за „железничарите“. Още в началните минути козлодуйският нападател Ивайло Данчев тресна гредата зад Юлиян Левашки. Малко по-късно мездренският страж спаси сигурен гол. Постепенно домакините си върнаха увереността. Така се стигна до 33-ата минута, когато Иван Мишев прехвърли Андонов за 1:0. Секунди преди почивката футболист на Локо центрира, Иван Редовски свали с глава към Сашо Миков и той покачи на 2:0.

В началото на втората част гостите отново демонстрираха агресия и Ивайло Данчев отново стреля в гредата. В 56-ата минута обаче интригата окончателно изчезна. Генов бе най-съобразителен в продължително разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо направи резултата категоричен. Само за 3 минути между 75-а и 78-а топката на два пъти спря в мрежата зад Андонов. Сашо Кирилов и Валдемар Стоянов се възползваха от отлични пасове на Петър Златков и реализираха по веднъж. 4 минути пред последния сигнал на Николай Малджански Петър Златков оформи крайното 6:0, завършвайки бърза комбинация със Сашо Миков.