Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Севиля се измъкна срещу последния

Отборът на Севиля пречупи много трудно последния Алмерия с 2:1 у дома срещу в андалуски сблъсък от осмия кръг на Ла Лига. Кевин Гамейро (6) и Родриго Риос - Родри (23) се разписаха преди Иван Ракитич да донесе точките в 92-рата минута.

Хайро Самперио се появи в стартовия състав за радост на "Рамон Санчес Писхуан". Андалуските привърженици с нетърпение очакваха появата на 20-годишния офанзивен футболист, който впечатли в четвъртък. В шестата минута "бяло-червените" откриха резултата. Кевин Гамейро се възползва от подарък на Кристиан Фернандес, който пусна къс пас към Ернан Пейерано и френският стрелец вкара на празна врата.

В 16-ата новото попълнение на домакините Висенте Ибора удари греда след центриране от корнер на Иван Ракитич. В 19-ата новият любимец Хайро стреля несъседоточено от прекрасна позиция, пропускай чудесен шанс. В 24-ата гостите от "Медитеранео" изравниха. Сусо изведе прецизно Родриго Риос - Родри и 23-годишният нападател с първото докосване прати топката покрай Бето - 1:1. Бившият нападател на Севиля поиска извинение от феновете на "бланкирохос" при головата радост.

В 35-ата зрителите бяха на път да станат свидетели на куриозен гол. Алейкс Видал промуши топката под плонжа на Бето, а при опита на португалския страж да застигне кълбото Федерико Фасио натисна своя вратар и му попречи. Все пак Бето съумя да улови пред голлинията. В 43-ата Кевин Гамейро пропиля изгодна възможност след брилянтна работа на Хайро.

На почивката Карлос Бака влезе на мястото на контузения Гамейро. В 56-ата изстрел на Ракитич мина над гредата. Десет по-късно Бето трудно изби удар на Сусо. В 71-вата Естебан Суарес се справи с прекрасен изстрел на Ибора. Две по-късно хубаво воле на Родри беше отразено от Бето. В 83-ата малко не стигна на Родри да засече центриране на Дубарбиер. Нищо не подсказваше, че ще има нов гол, когато в 92-рата минута Марин центрира на първата греда и Ракитич зарадва публиката.

Севилци се качиха на 11-а позиция след втората си победа, докато алмерийският тим е последен с три точки и остава единственият отбор без пълен успех.

Снимки: Getty Images/Guliver