Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Щутгарт не успя да прекърши Вердер (видео)

Тимовете на Щутгарт и Вердер (Бремен) завършиха при резултат 1:1 в двубой от 8-ия кръг на германското първенство. И двете попадения бяха реализирани през първото полувреме. Мартин Харник изведе домакините от Щутгарт напред още в 6-ата минута, когато засече топката в мрежата на бременци, след като бе изпуснат от бранителите на Вердер при едно центриране. В 37-ата минута обаче Нилс Петерсен изравни резултата. Златко Юнузович се опита да му попаде отляво, топката бе избита, но попадна отново в Юнузович, който този път успешно намери Петерсен, а той почти от голлинията насочи кълбото в мрежата. През втората част нито едон от двата отбора не успя да стигне до нов гол и срещата на "Мерцедес-Бенц Арена" завърши без победител.

Щутгарт и Вердер са един до друг в подреждането. Щутгарт е седми с 11 точки, а Вердер е осми със същия брой точки.