Рикошети и куриози за победа на ЦСКА (Москва) с Георги Миланов в ШЛ (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) взе първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като надигра с 3:2 чешкия първенец Виктория (Пилзен) във втория мач на двата отбора от Група "D" на надпреварата. Българският национал Георги Миланов се появи в игра като резерва в 72-ата минута на мястото на Расмус Елм и се отличи с някои добри отигравания.

Срещата бе белязана от няколко куриозни попадения след рикошети или грешки на двамата вратари. През първата част паднаха три от головете, след като гостите откриха чрез Франтишек Райторал, но с попадения на Зоран Тошич и Кейсуке Хонда, руснаците обърнаха преди почивката. През втората част ЦСКА подпечата победата си след куриозен автогол на Радим Резник. В последната минута на мача грешка на вратаря на домакините Игор Акинфеев позволи на гостите да стигнат до втори гол, но за повече нямаше време.

"Армейците" бяха принудени да играят мача си на 700 километра от Москва - на стадион "Петровски" в Санкт Петербург, тъй като теренът на "Арена Химки" не бе в състояние да приеме мач от такова ниво.

Резултатът бе открит от гостите още в четвъртата минута, когато удар на Милан Петержела рикошира в защитник на домакините и топката се озова във Франтишек Райторал, който я вкара на опразнената врата.

В 19-ата минута обаче домакините успяха да изравнят при първата си по-опасна атака. Ахмед Муса навлезе в наказателното поле и подаде, към оставения непокрит Зоран Тошич. Сърбинът не отправи много силен удар, но топката рикошира в крака на Вацлав Прохазка и обърка вратаря Матуш Козачик.

Десетина минути по-късно ЦСКА постигна пълен обрат. При една скоростна атака Тошич изведе по отличен начин Кейсуке Хонда и японецът технично с левия крак преодоля вратаря.

В 78-ата минута ЦСКА подпечата победата си с куриозен автогол. Зоран Тошич притисна Редим Резник в наказателното поле и бранителят се принуди да върне топката към вратаря си Казачик. Стражът се опита да си спре топката, но не прецени ситуацията и допусна топката да мине под крака му.

В последната минута на мача при едно центриране на Виктория, Акинфеев излезе, за да избие топката. Кълбото обаче се удари в глава на Станислав Текл и се насочи към вратата, където Марек Бакош я довкара в мрежата.

Така, след като в първите си мачове от надпреварата двата тима записаха загуби с по 0:3 - ЦСКА бе надигран от носителя на трофея Байерн (Мюнхен), докато Виктория загуби като домакин от Манчестър Сити, сега "армейците" записаха първи три точки. Чехите пък остават без актив, след първите си два мача.