Шалке 04 свали Базел на земята (видео)

Отборът на Шалке 04 записа втората си победа в група "Е" на Шампионската лига, като надигра Базел с 1:0 като гост. След изненадващият успех над Челси в първия кръг, този път швейцарците показаха далеч по-безлична игра и бяха свалени на земята от своя съперник. Единственият гол в мача отбеляза Юлиан Дракслер в 54-ата минута. Цял мач за домакините пък игра Иван Иванов.

Първото полувреме гостите стояха далеч по-добре на терена. В 12-ата минута Кевин-Принс Боатенг получи неочакван подарък от Фабиан Шар, който в опит да изчисти топката я прати в краката на ганаеца, но неговият изстрел премина покрай гредата. В 18-ата минута Юлиан Дракслер овладя една топка в пеналта, освободи си пространство за удар, но изпълнението му не бе добро и не попадна в очертанията на вратата. В 42-ата минута и Нойщедтер имаше чудесна възможност да отбележи, като стреля с глава след центриране от фаул, но отново топката тупна до гредата и излезе в аут.

В началото на втората част превъзходството на гостите бе материализирано. В 54-ата минута при едно центриране от корнер топката бе изчистена от защитник, но стигна до Юлиан Дракслер, който с прекрасен удар от около 25 метра не остави никакви шансове на вратаря за 0:1.

След това Базел взе инициативата в опит да се върне в мача, но Сафари стреля над вратата, а опасен удар на Сио бе спасен с вещина от Хилдебранд.

Така мачът завърши с успех на Шалке, който е с пълен актив от 6 точки и води в класирането в групата. Базел пък вече е 3-ти с 3 точки.