Виляреал потопи последния в класирането

Виляреал победи последния в класирането Кордоба с 2:0 като гост в мач от 13-ия кръг на испанското футболно първенство. Така възпитаниците на Марселино Торал записаха втори пореден успех в Примера дивисион и се изкачиха на шесто място в подреждането с 21 точки, на 12 точки зад лидера Реал Мадрид.

Домакините пък останаха без успех от началото на сезона и със 7 точки са на дъното в класирането. Виляреал откри резултата в средата на първото полувреме.

Денис Черишeв проби от ляво и пусна пас по тревата към Лусиано Вието, който овладя и със завъртане от 5-6 метра прати топката в мрежата. Федерико Катрабия пропусна отличен шанс да изравни след малко повече от час игра, след като от границата на малкото наказателно поле стреля слабо и в ръцете на Серхио Асенхо.

В 70-ата минута гостите решиха всичко с второ попадение. След центриране на Джонатан дос Сантос от корнер от ляво към близката греда Икечукву Уче засече с крак и изненада неубедителния в ситуацията вратар Хуан Карлос.