Виляреал взе своето срещу Кадис (видео)

Отборът на Виляреал победи с 2:1 като гост Кадис в първи мач от 4-ия кръг в турнира за Купата на Испания. Домакините изиграха силно второ полувреме, но не успяха да зарадват феновете на "Рамон де каранса" поне с равенство срещу елитния съперник.

В 16-ата минута Жерард Морено откри за гостите, а малко по-късно Матиас Нахуел Лейва вкара втори гол за "жълтата подводница". 18-годишният аржентинец навлезе в наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на вратаря на Кадис Алонсо.

През втората част домакините заиграха по-освободено и още в 47-ата минута Ареги върна едно попадение след центриране от корнер. След час игра Адриан Марин получи червен картон и остави Виляреал с човек по-малко. Последва мощен натиск на Кадис, но липсата на точност в завършващия удар попречи на домакините да изравнят.

КАДИС - ВИЛЯРЕАЛ 1:2
0:1 Морено (17)
0:2 Лейва (21)
1:2 Ареги (47)