Рома подчини Интер в голово шоу (видео+галерия)

Отборът на Рома продължава доброто си представяне в Серия "А", след като спечели с 4:2 над Интер на "Олимпико" в двубой от 13-ия кръг. Резултатът в италианската столица откри Жервиньо в 22-ата минута. В 36-ата обаче Андреа Ранокия върна равенството. В самото начало на втората част Хосе Олебас отново изведе "вълците" напред. Пабло Освалдо отново изравни в 57-ата минута, но само две минути по-късно Миралем Пянич отново изведе домакините напред. Босненският халф оформи крайното 4:2 в последната минута след страхотно изпълнение на фаул.

Така тимът на Руди Гарсия записа 10-та победа за сезона и вече е с актив от 31 точки - само на три зад лидера Ювентус. "Нерадзурите" пък допуснаха първо поражение под ръководството на Роберто Манчини, който бе изгонен на трибуните след третия гол на Рома, тъй като искаше фаул в атака на римляните.

Рома - Интер 4:2 Франческо Тоти и компания увеличиха серията си на седем поредни двубоя без поражения срещу "черно-сините" от Милано - четири победи и три равенства.

Двата отбора започнаха открито срещата от самото начало, но Рома спечели заслужено. Първо Жервиньо откри след отлична асистенция на Адам Ляич в 22-ата минута. Домакините можеха скоро след това да вкарат и втори гол. Гостите обаче реагираха бързо и Андреа Ранокия изравни с глава в 36-ата минута, а преди това Морган Де Санктис спаси вратата си след удар на Здравко Кузманович. Ляич и Жервиньо пропуснаха преди почивката.

Рома - Интер 4:2 Втората част започна ударно за "джалоросите". Хосе Олебас проби отляво през двама защитници и с бомбен шут вкара своя първи гол за клуба, като стана 12-ия играч този сезон с гол в първенството от домакините.

Рома - Интер 4:2 Рома отново пропусна да увеличи преднината си и Интер изравни в 57-ата минута. Топката попадна в Пабло Освалдо, който до днес бе последния футболист вкарвал гол в калчото на "Олимпико" във вратата на домакините миналия сезон с екипа на Ювентус. Голът му донесе мощно освиркване от 50 000 тифози на бившия му тим. Нападателят обаче реши да дразни публиката, но за негово съжаление Рома отново поведе след 120-секунди. Жервиньо проби, подаде на Тоти, който дори легнал намери Пянич и той отблизо вкара във вратата на Самир Ханданович.
Манчини искаше фаул срещу Фреди Гуарин, което му костваше изгонване на трибуната.

Рома - Интер 4:2 До края на срещата и двата тима можеха да вкарат нов гол, но в последните пет минути Хуан Итубре на два пъти изпусна, а в 90-ата минута Пянич след страхотно изпълнение на фаул вкара своя трети гол за сезона.

Веднага след попадението целия стадион започна да обижда Освалдо, който се раздели лошо с тифозите на"джалоросите", а през пролетта ги дразнеше с екипа на Юве.
Успехът бе 47-и от 163 срещи между двата клуба в Серия "А", където "нерадзурите" имат 69.
Грандът от Милано остана с актив от 17 точки на 10 място след четвъртата загуба за този сезон.