Тотнъм обърна Евертън на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Тотнъм спечели много важни три точки, след като победи Евертън с 2:1 на своя "Уайт Харт Лейн". Гостите поведоха след страхотен гол на Кевин Миралас в 15-ата минута, но "шпорите" стигнаха до пълен обрат до почивката благодарение на попаденията на Кристиан Ериксен (21') и Роберто Солдадо (45').

"Карамелите" започнаха по-силно и заслужено излязоха напред в резултата след 1/4 час игра. Отбраната на Тотнъм не успя да изчисти добре след един пряк свободен удар пред вратата на Лорис. Топката стигна до Миралас, който от границата на наказателното поле стреля с десния крак в далечния ъгъл, вкарвайки много красив гол. Само шест минути след това домакините изравниха. Тим Хауърд изби силен удар на Кейн, но Ериксен бе безпогрешен при добавката - 1:1. В добавеното време на първата част Солдадо направи обрата пълен, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг за този сезон.

През втората част Евертън пое инициативата в търсене на изравнително попадение, а домакините разчитаха на контраатаки. В самия край "карамелите" имаха основателни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Федерико Фасио след удар с глава на Ромелу Лукаку. Малко след това и Кейн претендираше за нарушение след единоборство с Бешич в другото наказателно поле.

В крайна сметка Тотнъм удържа аванса си и се изкачи до седмо място във временното класиране. "Шпорите" имат 20 точки - колкото и големият съперник Арсенал. Евертън е на десета позиция с три точки по-малко.