Лудогорец размаза Локо Сф със супер футбол - орлите вече на три точки зад ЦСКА (видео)

Лудогорец демонстрира великолепен футбол в домакинския си мач от 17-ия кръг на "А" група срещу Локомотив (София) и логично разби столичните железничари с 5:1. Гостите поведоха с гол на Даниел Генов в 34-ата минута, но в края на полувремето Вандерсон изравни. След почивката последваха две попадения на Марселиньо, а по веднъж се разписаха резервата Юнес Хамза и Даниел Абало.

За гръмката победа спомогна и изгонването на левия бек на столичани Румен Трифонов, който в 68-ата минута получи втори жълт картон за брутален фаул срещу Абало.

Но и преди тази ситуация домакините създаваха положение след положение и головете в локомотивската врата бяха въпрос на време.

Разградчани натиснаха своя съперник в началото на мача и в 5-ата минута можеха да открият резултата. Вандерсон намери Кишада на удобна позиция, но централният нападател на домакините стреля над вратата.

Само 180 секунди по-късно Абало остана непокрит в наказателното поле на гостите, но шутът му от 12-13 метра не намери целта. В 14-ата минута и Марселиньо направи сериозен пропуск, когато засече с глава центраране на Кишада, но ударът му мина над напречната греда.

В 25-ата минута Том стреля отдалеч, но в аут. Девет минути по-късно гостите откриха резултата. След груба грешка на Моци Даниел Генов напредна с топката отдясно и центрира по земя. Кайсара допусна втора груба грешка, изпускайки елементарно Владислав Романов и футболистът на Локомотив простреля Владо Стоянов.

Радостта на Локо не трая дълго, тъй като в 44-ата минута орлите изравниха. Дяков пусна пас в "уличка" към игралия много силно в този двубой Жуниор Кайсара, който центрира перфектно към непокрития Вандерсон и той без проблем вкара с глава за 1:1.

И докато през първата част играта бе сравнително равностойна, след почивката нещата коренно се промениха. Лудогорец драстично увеличи темпото на игра, а бързите комбинации между Кайсара, Абало, Марселиньо и Дяков тотално объркаха червено-черните футболисти.

Така се стигна до 54-ата минута, в която Лудогорец достигна до пълен обрат. Кайсара осъществи поредния си опасен пробив по дясното крило, подаде ниско по земя към непокрития Марселиньо, бразилецът овладя топката и хладнокръвно я изпрати в долния ляв ъгъл на Митрев.

След час игра орлите можеха да вкарат трети гол, но Митрев блокира удар на излезлия срещу него Кишада. Последва изпълнение на корнер, след който Моци като по чудо не изпрати топката в мрежата на Локо след изстрел с глава.

В 63-ата минута Дани Абало бе изведен по дясното крило след грешка на Иво Иванов, испанецът намери оставения непокрит Вандерсон, който направи по-трудното и от точката на дузпата изрита топката над вратата.

В 68-ата минута столичните железничари останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Румен Трифонов, който фаулира Дани Абало. Нарушението бе изключително грубо и бранителят на гостите спокойно можеше да бъде изгонен с директен червен картон.

Десет минути по-късно логичното се случи и Лудогорец вкара трети гол. Това стана след брилянтна атака по дясното крило. Абало направи двойно подаване с Кайсара, след което върна по земя към Вандерсон. Той от своя страна пропусна топката за непокрития Марселиньо, който без забавяне стреля и вкара второто си попадение и трето за орлите в този мач.

Брилянтната игра на разградчани продължи и в 82-ата минута, когато Абало изведе великолепно резервата Юнес Хамза очи в очи със стража на гостите и тунизиецът технично реализира.

Секунди по-късно Минев се включи по лявото крило и имаше шанс да вкара, но си поведе дълго топката и тя попадна в ръцете на Митрев.

В 90-ата минута Лудогорец вкара пети гол чрез един от най-добрите в този мач Даниел Абало. Испанецът получи пас по лявото крило, нахлу на скорост в наказателното поле на гостите, влезе навътре и с шут по земя отбеляза за крайното 5:1 за Лудогорец.

С тази победа орлите скъсиха дистанцията от ЦСКА, доближавайки се на само три точки от лидера в "А" група.