Еспаньол се измъкна под дъжда в Барселона

Отборът на Еспаньол надигра с 2:1 гостуващия Леванте в среща от 13-ия кръг на Ла Лига, играна пред 12 723 зрители при непрекъснат и силен дъжд. Хосе Моралес (12) даде аванс на валенсианци, но попадения на Фелипе Кайседо (19) и Серхио Гарсия (34) сътвориха обрата.

Гостите от Валенсия нанесоха първия удар. В 12-ата минута след изпълнение на корнер топката се озова в краката на Хосе Моралес, който се възползва от добавката и отбеляза. В 19-ата домакините също имаха късмет при изравнителния гол. Лукас Васкес опита шут, топката попадна щастливо в краката на Фелипе Кайседо, който стреля много точно по земя - 1:1.

В 26-ата попадение на Виктор Касадесус правилно не беше зачетено заради засада. В 34-ата каталунците направиха пълен обрат. Серхио Гарсия отправи голов изстрел от 19 метра, като топката се оплете в десния ъгъл на Диего Мариньо, отбелязвайки своя гол номер 61 в 275 срещи в Примера.

Второто полувреме започна с тежък шут на Андреас Иваншитц, спрян от Кико Касийя. След почивката "гранотас" притисниха своя съперник, който заигра подчертано прибрано. В 60-ата Моралес изпусна да изравни, след като стреля неточно при чудесни опции пред себе си. В последните 30 минути мачът не предложи нов интригуващ миг пред една от двете врати.

"Синьо-червените" са само на две точки от зоната на изпадащите. "Папагалчетата" се стабилизираха в средата на класирането.

Снимка: "Марка"