Ванкувър разгроми Ню Джърси и се изкачи на върха

Отборът на Ванкувър разгроми домакина Торонто с 5:0 и се изкачи на върха в Националната хокейна лига с 33 точки. Вратарят Райън Милър отрази всичките 31 удара и записа втори пореден "шътаут" и общо 32-и в кариерата си. Той не е допуснал гол вече в 152:05 поредни минути. Крис Хигинс, Хенрик Седин, Шон Матиас, Брад Ричардсън и Александър Бъроуз вкараха по едно попадение за канадците, а Ник Бонино се отличи с три асистенции. Детройт продължи силната си серия напоследък с успех с 5:4 след дузпи над домакина Ню Джърси.

Гостите наваксаха изоставане от 1:4 от началото на втората част, а Густав Никвист единствен вкара при наказателните удари, с което възпитаниците на Майк Бабкок спечелиха за пети път в последните си шест срещи и вече имат актив от 31 точки. Майк Камалери реализира две попадения за домакините, а Яромир Ягър завърши с гол и асисистенция, но това не беше достатъчно. Вицешампионът Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 3:0 над домакина Филаделфия. Мартен Сен Луи завърши с гол и асистенция и стана 81-ият играч в историята, който преминава границата от 1000 точки в кариерата си в НХЛ.

Дан Бойл и Рик Неш също реализираха за гостите, а Дерек Степан асистира и за трите попадения. Вратарят Кам Талбот отрази всичките 26 удара за втория си "шътаут" в последните десет дни. Хокеистите на Филаделфия бяха изпратени с освирквания от феновете си, след като допуснаха седмо поражение в последните си осем срещи. Иржи Тлусти се отличи с два гола и асистенция, а Каролина се наложи с 4:2 над Питсбърг като гост. Сидни Кросби асистира и за двете попадения на домакините, които останаха с 32 точки и пропуснаха да се изкачат на върха в лигата Защитникът Дъги Хамилтън вкара 1:21 минута преди края на продължението и донесе успеха на Бостън с 2:1 над гостуващия Уинипег.

Хамилтън асистира и за попадението на Милан Лучич в редовното време, а домакините записаха 13-а поредна победа над съперника в собствената си зала. Минесота пропиля три гола аванс в редовното време, но все пак стигна до успех с 5:4 над Далас като гост след решаващо попадение на Марко Скандела в 2:04 минута на продължението. Домакините бяха близо до знаменит обрат, след като наваксаха изоставане от 0:3 с четири безответни гола, но Томаш Ванек изравни 1:52 минута преди края, а в последствие Скандела донесе победата. Зак Паризи с отличи с три асистенции за гостите, Ванек добави две асистенции към попадението си, а вратарят Дарси Кюмпер отрази 41 удара. Тайлър Сегуйн завърши с гол и асистенция за тексасците.