Алегри недоволен от многото пропуски

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри разкри, че е недоволен от многото пропуски, които неговитя тим направи в мача с Малмьо. "Бианконерите" все пак се добраха до победата с 2:0 и направиха важна крачка към класиране на 1/8-финал, но реално резултатът можеше да е много по-голям в полза на торинци.

"Класирането и първото място в групата все още са в наши ръце. Няма да ни е лесно в последния кръг, но трябва да се възползваме от шанса, който ни се открива. Смятам, че играхме добре. През първото полувреме не бяхме на достатъчно добро ниво, защото съперникът ни пресираше и не успяхме да разгърнем напълно играта си. Трябваше да бъдем прибрани и да действаме на контраатаки. След почивката заиграхме по-добре, докато Малмьо изгуби инициативата. Трябваше обаче по-рано да решим всичко в мача. За щастие в края свършихме добре работата си. Бях гневен, че не вкарвахме втори гол след като Йоренте откри резултата, тъй като мачът все още не бе решен, а  имахме три прекрасни възможности. Рискувахме да получим един гол, който да обърка всичко. Това може да стане след някое центриране или нелеп рикошет, никога не се знае. Затова трябваше да използваме по-добре възможностите си", смята Алегри.