Ювентус направи голяма крачка към осминафинала (видео)

Италианският шампион Ювентус направи голяма крачка към класиране на осминафинал в Шампионската лига, след като тази вечер надигра с 2:0 Малмьо в гостуването си в Швеция от група "А". Така "старата госпожа" излезе на второто място в групата с 3 точки преднина пред третия Олимпиакос и вече държи съдбата си в свои ръце. Първия гол в срещата пък отбеляза Фернандо Йоренте в 49-ата минута, а Карлос Тевес добави второто попадение за своя тим в 88-ата минута и реши всичко в мача. Юве можеше да сечели и доста по-убедително, но играчите на торинци се отличиха с куп пропуски пред вратаря Робин Олсен.

В началото на мача домакините стартираха по-уверено и повече владееха топката, но без реално да застрашат вратата на Джанлуиджи Буфон. Постепенно обаче Юве изравни играта и започна да притеснява вратаря на съперника. В 15-ата минута Артуро Видал бе изпуснат в наказателното поле и стреля силно, но Олсен спаси. В 18-ата минута Андреа Пирло имаше шанс да стреля от фаул, но не притесни вратаря на съперника.

Юве продължи да засилва натиска и в 29-ата минута Пирло даде ювелирен извеждащ пас за Клаудио Маркизио, който обаче закъсня и успя само да чукне топката в ръцете на вратаря.

В 33-ата минута пък домакините поискаха дузпа, след като Халсти претендира, че е бил задържан от Видал в пеналта, но съдията подмина ситуацията. Три минути по-късно обаче Юве изпусна най-добрата си възможност до момента като отново Маркизио бе намерен перфектно зад защитата и стреля от воле, но в обсега на вратаря, който някак успя да отбие топката.

В края на полувремето пък Малмьо също надигна глава и имаше няколко интересни възможности за гол. Първо в 40-ата минута Телин стреля от далече, но право в ръцете на Буфон. След това в 43-ата минута Форсберг нахлу опасно в наказателното поле, но ударът му бе покрай вратата. В 45-ата минута пък отново Форсберг се възползва от грешка на Пирло и организира контраатака, като напредна до границата на пеналта, но ударът му отново не бе опасен за Буфон.

Второто полувреме започна със силен натиск на "старата госпожа". В 47-ата минута гостите направиха поредния страхотен пропуск и негов автор отново бе Маркизио, който стреля от близо, но право в тялото на вратаря. Все пак две минути по-късно халфът на Юве се реваншира, като даде перфектен извеждащ пас за Фернандо Йоренте, който надбяга защитата, финтира вратаря и отбеляза за 0:1.

Голът като че ли успокои  италианците, които заиграха още по-уверено, задържаха дълго топката в свое владение и търсеха всяка възможност за второ попадение. То можеше да падне в 57-ата минута, когато Маркизио получи чудесен пас в наказателното поле и отправи силен удар по земя, но вратарят Олсен отново спаси. След това в 66-ата минута и Карлос Тевес пробва рефлексите му, но без успех.

Фернандо Йоренте имаше чудесен шанс да удвои головата си сметка в 70-ата минута, когато получи чудесно центриране във вратарското поле, но изстрелът му с глава бе слаб. В 86-ата минута и Мората се отличи с невероятон пропуск, като от близо на празна врата уцели напречната греда. Все пак в 88-ата минута Карлос Тевес реши всичко в мача, като надбяга защитата и с техничен удар покрай вратаря оформи крайното 0:2 с първия си гол в гостуване в ШЛ от 2008 година насам.

В края пък домакините завършиха мача в наален състав, след като Йохансон си изкара втори жълт и червен картон за протест към съдията, за нарушение на Мората преди втория гол за "бианконерите".

Така Ювентус вече има актив от 9 точки и заема второто място в групата. Малмьо пък остава на дъното на класирането с актив от 3 точки.

МАЛМЬО - ЮВЕНТУС 0:2
0:1 Йоренте (49)
0:2 Тевес (88)