Манчестър Сити набеляза талант на Фейенорд

Шампионът на Англия Манчестър Сити е набелязал защитника на Фейенорд Терънс Конголо, съобщава "Дейли Мейл". Скаути на "гражданите" са наблюдавали изявите на 20-годишния бранител и партньора му в центъра на защитата на Фейенорд Свен ван Беек в мача с Риека в турнира Лига Европа. Според "Дейли Мейл" Ман Сити търси играещ с левия крак централен бранител, който да изостри конкуренцията в първия тим на Сити и чиито качества клубът да доразвие.

Любопитно за отбелязване е, че братът на Терънс Конголо, 16-годишният Родни, вече е в Манчестър Сити, въпреки че е бил желан от други два английски гранда - Ливърпул и Манчестър Юнайтед.

Терънс Конголо, който може да играе и като ляв бек, вече има 2 мача за националния отбор на Холандия, след като Луис ван Гаал му даде възможност да дебютира за "лалетата". Конголо бе част от състава на Холандия, който зае трето място на световното първенство в Бразилия през лятото, но в целия турнир записа само една минута, влизайки като резерва в мача с Чили.

Интерес към Конголо има и от страна на Борусия (Дортмунд). "Жълто-черните" дори са имали делегация, предвождана от техническия директор Михаел Цорк, на мача с Риека, който Фейенорд спечели с 2:0.

Фейенорд е отборът с най-малко допуснати във вратата си голове от началото на сезона в холандското първенство към момента. Отбраната на тима е допуснала само 7 гола за изиграните досега 13 кръга.