Фрапантен пропуск на Мицански не се оказа решаващ за Карлсруе

Карлсруе се наложи с 1:0 над Ерцгебирге (Ауе) като домакин в среща от 14-ия кръг на Втора Бундеслига. Единственият гол вкара Дмитрий Назаров в 74-ата минута от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на защитник на гостите от Ауе.

Българският нападател Илиян Мицански се появи на терена в 63-ата минута на мястото на Хенингс, а в 90-ата минута пропусна да се разпише сам срещу вратаря. Той беше изведен на чиста позиция от Йонас Меферт, но не успя да прокара топката зад вратаря Мартин Менел.

С тази победа "синьо-белите" от Карлсруе събраха 23 точки и се нареждат на 6-о място. Води Инголщад с 27, пред Фортуна (Дюселдорф) с 24 и домакински мач утре срещу Гройтер Фюрт.

Снимка: "Кикер"