Мицански се включи успешно за Карлсруе

Българският национал Илиян Мицански се отличи с асистенция при победата на Карлсруе с 3:2 като гост над Мюнхен 1860 в мач от 17-ия кръг на германската Втора Бундеслига. Той се появи на терена като резерва на почивката на мястото на Дмитрий Назаров. В 67-ата минута българинът подаде към Хироки Ямада, който нахлу в наказателното поле и направи 2:1. В 77-ата минута Мицански можеше да се разпише, но не успя да засече в мрежата добро подаване на границата на малкото наказателно поле на Мануел Торес.

С четвъртата победа в последните си пет мача Карлсруе се изкачи на второто място с 30 точки, на 3 точки зад лидера Инголщад, който утре приема Кайзерслаутерн.