Рома получи гол от съблекалнята, но показа характер в Бергамо (видео)

Отборът на Рома временно се изравни по точки с шампиона Ювентус на върха в класирането на Серия "А", след като в първия мач от 12-ия кръг тази вечер надви с 2:1 като гост Аталанта. "Вълците" трябваше да обръщат резултата, след като получиха гол във вратата си още в първата минута. Негов автор бе аржентинският нападател Макси Моралес. Още преди почивката обаче столичани реализираха два гола и те се оказаха достатъчни за победата. Първо сръбският нападател Адем Ляич изравни в 23-ата минута, а в 42-ата именно той асистира на белгийския халф Раджа Наинголан, който донесе трите точки на "джалоросите".

Рома събра 28 точки, с колкото е и Ювентус, който тази вечер гостува на Лацио. Аталанта заема 17-а позиция в подреждането с 10 точки.

Домакините от Бергамо шокираха съперника си с гол още в първата минута. Левият бек на гостите Ашли Коул позволи да бъде преодолян твърде лесно от Кристиан Раймонди, който подаде на намиращия се в наказателното поле на Рома Макси Моралес и аржентинецът с мощен шут опъна мрежата зад Морган Де Санктис, като топката срещна и напречната греда, преди да се озове във вратата на "вълците".

В 10-ата минута само късметът спаси "джалоросите", след като Даниеле Базели уцели напречната греда на вратата, пазена от Де Санктис.

Рома застраши противниковата врата за първи път в 12-ата минута, когато удар на босненския халф Миралем Пянич от дъгата на наказателното поле мина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Марко Спортиело.

В 23-ата минута Ляич проби отляво и с великолепен изстрел с десния крак изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Спортиело, изравнявайки резултата - 1:1.

В 42-ата минута играчите на Руди Гарсия сътвориха пълен обрат в резултата. "Вълците" направиха контраатака като по учебник, при която Раджа Наинголан се пребори за топката в средата на терена, напредна в половината на домакините и подаде на намиращия се вляво от него Ляич. Сърбинът веднага му пусна леко топката и нахлулият в наказателното поле на Аталанта белгиец с прецизен удар по земя даде аванс на Рома в резултата.

Само 4 минути след почивката Гарсия извърши принудителна смяна, тъй като гръцкият десен бек Василис Торосидис имаше физически проблем и трябваше да отстъпи мястото си на дебютанта Микеле Сома.

В 64-ата минута тимът на Стефано Колантуоно пропиля златен шанс за изравняване на резултата. След центриране от фаул, защитникът Гулиелмо Стендардо бе изпуснат от бранителите на Рома, но не успя да нанесе хубав удар с глава и топката излезе в аут.

В 70-ата минута домакините пропуснаха още по-голям шанс за 2:2. Капитанът на Рома в отсъствието на Франческо Тоти - Даниеле Де Роси, допусна нелепа грешка пред собствената врата и позволи на Макси Моралес да се озове в идеална позиция за отбелязване на гол, но аржентинецът стреля неточно.

В оставащите до края минути играчите на Рома успяха да задържат удобния за тях резултат. Като цяло "вълците" направиха посредствено второ полувреме, като мислеха най-вече за защитата. В последните секунди на 5-минутното добавено време резервата на Аталанта Ричмънд Боакие си изкара по глупав начин червен картон. Той първо получи жълт картон от рефера Давиде Маса за нарушение в средата на терена, а веднага след това изглежда отправи обидни думи по адрес на съдията и получи второ официално предупреждение.