Атлетик продължава да върви нагоре с бой над Еспаньол (видео)

Отборът на Атлетик (Билбао) продължава да върви нагоре, след като записа убедителна победа с 3:1 над Еспаньол в първи мач от 12-ия кръг в Примера дивисион. Така баските записаха пети пореден мач без загуба на сметката си, като в същото време продължиха и негативната серия на своя съперник, който е с пет двубоя без победа.

Резултатът в мача откри Ариц Адурис в 30-ата минута, когато засече с глава чудесно центриране от корнер на Маркел Сусаета. В 44-ата минута пък след бърза контра домакините вкараха втори гол, като негов автор бе Борха Вигера. В 78-ата минута Андер Итураспе направи резултата класически с бомбен удар от далеч, а почетното попадение за Еспаньол реализира Виктор Санчес в 84-ата минута.

Така Атлетик се изкачи до 9-ото място в класирането с 15 точки, докато Еспаньол остава на 12-ата позиция с 11 точки в актива си.