Марица с победа №5 в първенството на България

Марица (Пловдив) победи гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (26:24, 25:23, 25:16)* в среща от шестия кръг в женската Национална волейболна лига на България.  Така Жълтите поне временно се завърнаха на върха в класирането, след като мачът на досегашния лидер Левски (София) като гост на Сливен (Сливен) бе отложен за по-късна дата.  Момичетата на Иван Петков имат 16 точки от пет победи и една загуба дотук.

Наставникът на Марица започна срещата с обичайния си титулярен състав, но по време на първата част замени капитанката Ана Радичева със Силвия Андреева.  Мачът не започна добре за вицешампионките, те допуснаха доста непредизвикани грешки и Розите успяха да дръпнат с 8:2 до първото техническо прекъсване.  Все пак, домакините подобриха играта си в нападение и успяха да догонят съперника в резултата.  Стигна се до оспорван завършек, в който пловдивчанки показаха повече характер за 26:24.  Във втората част можеше да се стигне до обратния развой, след като Марица дръпна с 6 точки аванс, но при 21:21 резултатът бе изравнен.  С три поредни точки Жълтите стигнаха до мачбол при 24:21, но успяха да затворят гейма едва при 25:23.  Казанлък се държа равностойно само до първото техническо прекъсване на третата част.  След това Марица наложи пълно надмощие и сръпна далеч напред за крайното 25:16.

Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева със 17 точки за победителките.

За следващия си мач Марица гостува на Сливен в зала Асеновец в събота, 22 ноември, от 17:00 б.в.